Co je to ústní sprcha

Co je to ústní sprcha a proč je důležité ji používat.


Ústní sprcha je elektrický přístroj, který se vzhledem podobá zubnímu kartáčku. Místo štětin má ovšem malou trysku, ze které při zapnutí pulsuje voda. Po vložení trysky do úst proud vody dopadá na prostory mezi zuby, čistí je a masíruje. Ústní sprchou by se pro dokonalé vyčištění chrupu měly jedenkrát denně vyčistit všechny mezizubní prostory.


Pro koho je ústní sprcha vhodná?

Ústní sprchu byste měli používat pokud:

Ústní sprcha Waterpik WP100

  • Vám krvácejí dásně,
  • Máte začínající nebo pokračující paradentózu,
  • Máte zuby velmi těsně u sebe,
  • Máte fixní rovnátka,
  • Máte korunky, můstky nebo zubní implantát
  • Máte problém se dokonale zbavit plaku

Ústní sprcha je dobrá nejen jako podpůrný prostředek při léčbě výše uvedených onemocnění, ale i skvělou možností, jak jim předcházet. Užívání ústní sprchy je vhodné pro každého bez omezení, včetně dětí od 6 let věku.

 

Jak ústní sprcha vypadá?

Součástí každé ústní sprchy je kromě trysky i malá nádoba. Do ní je nutné před použitím nalít obyčejnou vodu z kohoutku. Chcete-li získat svěží pocit, je možné přilít i trochu ústní vody.

Před spuštěním sprchy na otočném kolečku nastavíte výkon trysky. Tím si podle potřeby určíte, s jakým tlakem bude proud vody pracovat. Princip pulsujících proudu vody zaručuje vyčištění všech mezizubních prostor, včetně těch, kde se stěží dostane zubní niť či mezizubní kartáček.


Tip: Máte problém s krvácením dásní nebo zánětem v ústech? Podpořte léčbu přidáním léčivé ústní vody do nádržky.

 

ustni_sprcha_clanek


Proč je nutné dokonale odstraňovat zubní plak?

Zubní plak, který není pravidelně odstraňován, po čase mineralizuje a stává se z něj zubní kámen. Porézní struktura zubního kamene je skvělým útočištěm pro bakterie. Tyto bakterie produkují toxiny, které dráždí dáseň a způsobují její zánět. Hlavním příznakem zánětu dásně je krvácení. Začneme-li zánět léčit včas, je možné jej zcela odstranit. Pokud ale toxiny z bakterií působí delší dobu, začnou „rozpouštět“ kost, a způsobí tzv. parodontózu.


Další informace o ústních sprchách se dozvíte v našem příštím článku.

Michaela Kroupová

Provozovatel webu Apollonia Dental s.r.o., jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.